SIETSPIEDE

Auduma apdruka sietspiedē


Kas ir sietspiede?

Sietspiede ir apdrukas tehnoloģija dažādu materiālu apdrukai. Visplašāk to izmanto papīra vai auduma apdrukai.
Sietspiede sastāv no četriem elementiem:

  • ekrāna, kas ir attēla pārnesējs, bieži šo sauc par sietu,
  • trafareta,
  • gumijas lāpstiņas,
  • krāsas.


Sietspiedes apdruka

Ekrāns sastāv no poraina tīkla, kas ir cieši pārvilkts pāri koka vai metāla rāmim. Uz sieta liek trafaretu, kuru izgatavo atbilstoši klienta vajadzībām, - vai tas būtu attēls, teksts vai logo.

Trafaretu izgatavo ar rokām vai fotoķīmiski, t.i., izgatavo filmas.

Sietspiedes krāsu pakāpeniski klāj sieta augšējā malā, tad to ar gumijas lāpstiņu virza uz sieta otru malu un spiež cauri sietam tieši uz materiāla. Krāsa izkļūst cauri sietam tikai tajā vietā, kur nav trafareta, tādā veidā veidojot zīmējumu. No sieta pavedienu diametra un to skaita sietā ir atkarīgs krāsas daudzums vai biezums, kas nokļūst uz pamatnes. Katru krāsu klāj atsevišķi.


Sietspiedes drukas veids ir īpašs ar to, ka virsmu var pārklāt ar biezu krāsas slāni, tādējādi veidojot nelielu reljefu uz drukājamā materiāla. Sietspiede joprojām ir liels roku darbs.

Sietspiedes druka


Kad izmanto sietspiedi? Kādas ir tās priekšrocības?

Sietspiede ir piemērota nelielu un vidēji lielu tirāžu drukāšanai. Šāds iespiešanas veids ir īpaši populārs vizītkaršu ražošanā, kā arī, piemēram, ielūgumiem, diplomiem, apsveikuma kartiņām u.c.
Sietspiede ir apdrukas veids, kad var apdrukāt dažādus materiālus - biezu un krāsainu papīru vai kartonu, līmplēvi, plastmasu, koku, metālu, stiklu un tekstilizstrādājumus. To ļoti bieži izmantojam visa veida prezentreklāmas apdrukai.
Pielietojot šo metodi, attēls uz drukājamās virsmas ir daudzkārt noturīgāks, salīdzinot ar citām modernajām attēlu pārneses sistēmām.
Sietspiedes tehnikā iespējams panākt daudz piesātinātāku un spīdīgāku krāsu toni nekā ofsetdrukā, digitālajā drukā, kā arī iespējams iegūt nelielu reljefu uz drukājamās virsmas.
Bez parastās krāsu gammas, sietspiedē var drukāt arī baltu, zelta un sudraba krāsu, kā arī dažādas luminiscējošās krāsas un dažāda veida lakas.
Maksimālais sietspiedes drukas laukums, ko mēs varam apstrādāt, ir A3.


Cenu pieprasījums
* Ja vēlaties pievienot vairākus failus, lūgums tos apvienot failu arhīvā.
Klientu atsauksmes