PĒCAPSTRĀDE

Kas ir pēcapstrāde un kad to pielieto?

Kad tiek nodrukāta loksne, tai pēc drukas ir nepieciešama apstrāde atkarībā no uzdevuma specifikas. Tās darbības veidi ir dažādi - griezt, locīt, līmēt, numurēt, skavot, izcirst, bigot, perforēt, spirāļot, taisīt karstspiedi, taisīt reljefspiedi, laminēt u.c.

Kas ir bigošana?

Nospiedumu bigošana ir taisnu, padziļinātu līniju uzklāšana papīra loksnē, kura biezums ir vairāk par 170 g/m². Biga atvieglo un nesabojā locīšanu tālākajos procesos. Bigošanu plaši izmanto, izgatavojot galda kartes, kartiņasmapes un bukletus.

Kas ir perforēšana?

Perforācija ir papīra loksnes aizciršana, lai padarītu vieglāku noplēšanu. Šis process tiek pielietots, izgatavojot biļetes, pastmarkas, kuponus u.c.

Ar ko atšķiras karstspiede no reljefspiedes?

Karstspiedi izmanto, lai iegūtu padziļinātu zīmējumu, reljefu tādos materiālos, kas labi saglabā formu karstuma un spiediena iedarbībā - ādā un ādas imitācijā. Tie var būt:

  • maki,
  • portfeļi,
  • mapes,
  • vizītkaršu etvijas
  • u.c.

Karstspiede ir arī labs risinājums biznesa dāvanu apdrukai.

 

Reljefspiedi izmanto, lai iespiestu reljefu materiālos, kas labi saglabā deformāciju, galvenokārt papīrā. Reljefspiede piešķir ielūgumiem, vizītkartēm u.c. priekšmetiem ekskluzīvāku izskatu un izceļ atsevišķus elementus, radot ievērojamu atšķirību no ierastās drukas bez pēcapstrādes.

Kas ir folijspiede?

Lai iegūtu reljefā krāsu, tiek izmantota folija. Šo terminu poligrāfijā sauc par folijspiedi, ko var pielieto gan karstpsiedē, gan reljefspiedē. Foliju veidu izvēle ir ļoti atšķirīga gan pēc krāsas, gan spīduma, bet biežāk tiek izmantotas zelta un sudraba folijas. Droši vien ir dzirdēts par zeltspiedi vai sudrabspiedi.

Kad izmantot laminēšanu?

Laminēšana ir poligrāfijas produktu pārklāšana ar plēvi. Laminējot poligrāfijas izstrādājumus, to krāsas kļūst vizuāli košākas un mirdzošākas, kā arī tā pasargā drukas darbu no netīrumiem, mitruma un mehāniskiem bojājumiem. Laminēšanas plēves ir matētas, glancētas, kā arī ar UV aizsardzību. UV lamināts aizsargā produkciju no krāsas izbalēšanas.

Cenu pieprasījums
* Ja vēlaties pievienot vairākus failus, lūgums tos apvienot failu arhīvā.
Klientu atsauksmes