OFSETDRUKA

Kas ir ofsetdruka?
Ofsetdruka ir tāda drukas tehnoloģija, kad speciāla krāsa tiek uzklāta uz metāla plates ar iekodinātu attēlu.
Katram pilnkrāsu attēlam ir vajadzīgas 4 šāda veida plates – dzeltena, sarkana, zila un melna, - ko poligrāfijā sauc par CMYK. Katru krāsas plati ieliek savā ofsetiekārtas sekcijā, kurā plate attēlu pārnes uz starpniekvirsmas – ofseta gumijas, kura savukārt uzsūc krāsu un pārnes uz papīra.

Kad izmantot ofsetdruku? Kādas ir tās priekšrocības?
• Ofsetdrukai raksturīgs ātrs drukas temps un augsta attēla precizitāte, tādēļ tā ir ideāli piemērota liela apjoma pilnkrāsu darbiem – avīzēm, katalogiem, žurnāliem, grāmatām.
• Tā ir izdevīga tirāžai, sākot no 500 eks. līdz neierobežotam daudzumam.
• Ofsetdrukā iegūst augstas kvalitātes smalkus attēlus, arī drukājot uz papīra ar tekstūru, jo, uzklājot krāsu, ofseta gumija pielāgojas drukājamās virsmas tekstūrai, iespiedums patērē maz krāsas un ātri žūst.

Kādu papīru var izmantot ofsetdrukā?
Šī tehnoloģija ļauj apdrukāt dažāda biezuma papīru – sākot no 45 g/m2 (avīzes, etiķetes, paškopējošās veidlapas) līdz 450 g/m2 (mapes, vizītkartes, kartona iepakojuma kastes).

Cik maksā ofsetdruka?
Daudzas tipogrāfijas plaši pielieto šo drukas metodi, jo iespējams drukāt augstas kvalitātes produktus lielā apjomā. Lai arī iekārta un tās uzbūve ir samērā dārga, drukas izmaksas ir lētas un līdz pat šodienai ar to nespēj konkurēt citas tehnoloģijas.

Kādas iespējas piedāvā ofsetdruka?
• Ofsetdruka nodrošina visprecīzāko krāsu un toņu sakritību un atbilstību.
• Ofsetdrukas tehnoloģijā iespējams drukāt netikai CMYK krāsu gammā, bet arī pantoņos (tajā skaitā zelts un sudrabs), follijkrāsās, matētās un glancētās lakās, veidojot daudzveidīgus krāsu attēlus.
• Šajā tehnoloģijā nodrukātu materiālu iespējams pārklāt ar UV laku, kā rezultātā krāsas kļūst dziļākas, izteiksmīgākas, ar spoguļspīdumu. Ofsetdrukā ir iespējams nolakot atsevišķas attēla detaļas, ko sauc par figūrlaku, kas rada spēcīgu kontrastu un ko nevar nodrošināt digitālā druka.

Kādus papīra formātus ofsetdrukā var apdrukāt?
Ofsetdrukas iekārtu ir ļoti daudz un dažādu. Lielākais lokšņu formāts, ko spējam Latvijā nodrošināt, ir A1.


Cenu pieprasījums
* Ja vēlaties pievienot vairākus failus, lūgums tos apvienot failu arhīvā.
Klientu atsauksmes